Visszeres

Így segíthet a kakukkfű légúti fertőzések, fájdalom és visszeres esetén Hirdetés Tévedés tehát azt hinni, hogy néhány feltűnő ér a lábon nem számít visszeres a legjobb, ha visszeres esetén mielőbb felhívjunk egy szakorvost, és konzultálunk vele. A felületes vénák krónikus megbetegedésének, ismertebb nevén visszér betegségnek ugyanis több típusa is létezik.
Ezekről mesélt nekünk szakértőnk, Dr. Tóth Tamás.

Mielőtt sorra vennénk a legtipikusabb megjelenési formákat, fontos tisztázni, hogy pontosan mit is értünk visszér alatt. Ereink behálózzák egész testünket, azért, hogy minden egyes sejtünk éltető oxigénhez juthasson.

Amikor különböző kiváltó okok hatására visszérbetegség lép fel, akkor a véna nem tudja megfelelően ellátni feladatát, károsodik: kitágul, megvastagszik az érfal, sérülnek a vénabillentyűk. Szakértőnk elmondta, hogy a tudomány egy összetett osztályozási rendszert, ún.

CEAP klasszifikációt alkalmaz a krónikus vénás betegség osztályozására, de a beteg szempontjából a látható tünetek alapján történő beosztás értelmezhető legkönnyebben. Eszerint: 0-Nincs látható, illetve tapintható jele a vénás betegségnek 1-Pókháló visszeresség, azaz seprűvénák megjelenése 2-Tágult visszerek.
Mitől visszeres ki a visszerek? Ezek azok a szelepek, melyeknek szakaszolni kellene az elhasznált, salakanyagokkal telt vér visszaáramlását a szív felé, károsodásuk esetén azonban nem tudják fenntartani az irányt, a vér egy része visszaáramlik a mélyebb szakaszokra. A visszeresség kialakulásában szerepet játszó tényezők Nem A nőknél nagyobb valószínűséggel alakulnak ki visszerek, mint a férfiaknál, mert a női hormonok ellazítják az érfalakat, így a kitágult erekben a visszeres méretű billentyűk már nem zárnak megfelelően. A túlsúly plusz terhet ró a vénákra is, ami fokozott terhelést, többletmunkát okoz a vénáknak. Genetika A visszérért részben a gének tehetők felelőssé, nagyobb a kialakulás veszélye, ha egy közeli családtag ebben a betegségben szenved.